Home

Kocsisom kocsisom drága kocsisom

Digitális balladatár - Kőműves Kelemenn

1. És így nyerhessék el annak drága árát. - Kocsisom, kocsisom, nagyobbik kocsisom, Az uramhoz menni lenne akaratom. Fogd bé a lovakot, állítsd gyorsan elé, Hadd menjünk, hadd menjünk Déva vára felé! - Asszonyom, asszonyom, forduljunk mi vissza, Rossz jelenést láttam az éjjel álmamba! - Kocsisom, kocsisom, nem fordulunk vissza
  2. - Kocsisom, kocsisom, nagyobbik kocsisom! Én uramhoz menni lenne akaratom. Fogd bé a lovakat, induljunk el útra, És így nyerhessük el annak drága árát. - Várjatok, várjatok, tizenkét gyilkosok, Hogy bucsut vehessek asszonybarátimtól
  3. - Kocsisom, hé kocsisom, drága kocsisom, hűséges kocsisom, szeretett kocsisom! Állítsd meg a lovakat és nézd meg a két első és a bal hátsó kereket. De legjobb, ha átnézed az egész kocsit. A kocsis leszállt a bakról, megnézte a bal első, jobb hátsó, bal hátsó és jobb első kereket
  4. - Kocsisom, kocsisom, nem fordulunk vissza, Csak így nyerheték meg annak drága árát. Kőmijes Kelemön mikor hazamöne, Az ő kicsi fia jöve véle szömbe, - Isten hozott haza, kedves édösapám! Hol maradt, hol maradt az én édösanyám? Az ő édesapja neki így felele
  5. Erre a király odakiáltott a kocsisnak: Kocsisom, hé kocsisom, drága kocsisom, hűséges kocsisom, imádott kocsisom, szeretett kocsisom! Állítsd meg a lovakat és nézd meg a két első és a bal hátsó kereket. De legjobb, ha átnézed az egész kocsit. A kocsis leszállt a bakról, megnézte a bal első, jobb hátsó, bal hátsó és.

És így nyerhessék el annak drága árát. - Kocsisom, kocsisom, nagyobbik kocsisom, Az uramhoz menni lenne akaratom. Fogd bé a lovakot, állítsd gyorsan elé, Hadd menjünk, hadd menjünk Déva vára felé! - Asszonyom, asszonyom, forduljunk mi vissza, Rossz jelenést láttam az éjjel álmamba! - Kocsisom, kocsisom, nem fordulunk. És így nyerhetjük el annak drága árát. - Kocsisom, kocsisom, nagyobbik kocsisom, Én uramhoz menni lenne akaratom. Fogd be a lovakat, induljunk el útra, Induljunk el útra, magas Déva várra. Erõs idõ vala, záporesõ hulla. - Asszonyom, csillagom, forduljunk meg vissza!

Magyar népballadák - OSZ

Csak így nyerhessük el annak drága árát. Kocsisom kocsisom nagyobbik kocsisom Én uramhoz menni lenne akaratom. Fogj bé a lovakot, induljunk el útra Induljunk el útra magos Déva várra... Erős idő vala, záporeső hulla Asszonyom csillagom forduljunk meg vissza. Nem jó álmot láttam az éjjel álmomba Asszonyom csillagom forduljunk. Kocsisom, kocsisom...drága kocsisom... Játék. See more of MagyarVagyok.com on Faceboo - Kocsisom, kocsisom, kedvesebb kocsisom, Húzd elő a hintóm, fogd be a lovakot. Amikor meglátta Kelemen kőmives, Imádkozni kezdett: - Istenem, Istenem, Hulljon záporeső, hintód törjön össze, Az utat veszítse, hogy ne érjen ide! Drága szép gyermekem, -. Kocsisom, kocsisom...drága kocsisom... Játék. A Facebookon a MagyarVagyok.com oldal több tartalmát láthatod

Annak drága árát! 8. Kocsisom, kocsisom, Nagyobbik kocsisom! Én uramhoz menni Lenne akaratom! 9. Fogd bé a lovakot, Induljunk el útra, Induljunk el útra Magas Déva várra! 10. Erős idő vala, Záporeső hulla. Asszonyom, csillagom, Forduljunk meg vissza! 11. Nem jó álmot láttam Az éjjel álmomba: Asszonyom, csillagom, Forduljunk. És így nyerhessük el annak drága árát - Kocsisom, kocsisom, nagyobbik kocsisom! Én uramhoz menni lenne akaratom. Fogd bé a lovakat, induljunk el útra, Induljunk el útra, magos Déva várra Erős idő vala, záporeső hulla. - Asszonyom, csillagom, forduljunk meg vissza! Nem jó álmot láttam az éjjel álmomba Csak így nyerhessük el annak drága árát. Kocsisom kocsisom nagyobbik kocsisom Én uramhoz menni lenne akaratom. Fogj bé a lovakot, induljunk el útra Induljunk el útra magos Déva várra Erős idő vala, záporeső hulla Asszonyom csillagom forduljunk meg vissza. Nem jó álmot láttam az éjjel álmomba Asszonyom csillagom forduljunk. Kocsisom, kocsisom, én édes kocsisom, Húzd el én hintómat, fogd bé hat lovamat! Hajtsad hát halálra, magas Díjó várra, Hajtsad hát halálra, magas Díjó várra! Ahogy odaére, mindjárt fojtogatták, Ahogy odaére, mindjárt fojtogatták. Ó, uram, jó uram, drága jámbor uram, Ez tréfa vagy való, ez tréfa vagy való A kocsis megjelent a király előtt és a király így szólt hozzá: Kocsisom, drága kocsisom, egyetlen kocsisom, hűséges kocsisom, szeretett kocsisom, imádott kocsisom! Fogd be a lovakat a kocsi elé, mert a királyné az én hűséges királyném és én a király akarunk egy utat tenni

Figyelem, figyelem! - Képes vagy rá fejlesztőhá

Kocsisom mindig arra tévedt, Mintha kocsisom a Sors volna S rossz fiákkeren bandukolva Láttam: pompa, tüzes fényesség, Szőnyegek s drága képek. Boldog kocsis: egy lovat üthet. Be borzasztó tenger az utca, Hol száz gálya száz útját futja. Be nem egyforma az az isten, Aki kerget bennünket. Lekacagott a kocsis hozzá Kocsisom, kocsisom, nagyobbik kocsisom, Én uramhoz menni lenne akaratom! - Kőmíves Kelemen felesége mondja - Fogd bé a lovakat, fogd bé a hintóba, Fogd bé a lovakat, állj is gyorsan elé, Hadd menjünk, hadd menjünk Déva vára felé. Mikor feleútját elutazták volna, Erős üdő vala, záporeső hulla Kocsisom, kocsisom, nem fordulunk vissza, A lovak se tiéd, a hintó se tiéd, Csapjad a lovakat, hadd haladjunk elébb! Mennek, mendegélnek Déva vára felé, Kőmíves Kelemen őket észrevevé, Megijede szörnyen, imádkozik vala: Én uram istenem, vidd el valahova! Mind a négy pej lovam törje ki a lábát, Vessen a hintómnak négy. Csak így állítjuk mëg Magos Déva várát, És így nyerhessük el Annak drága árát. 8. Kocsisom, kocsisom, Nagyobbik kocsisom! Én uramhoz mënni Lënne akaratom. 9. Fogd bé a lovakot, Induljunk el útra, Induljunk el útra, Magos Déva várra! 10. Erős idő vala, Záporeső hulla. Asszonyom, csillagom, Forduljunk mëg vissza

- Kocsisom, kocsisom, nagyobbik kocsisom, Én uramhoz mönni lönne akaratom! - Kőmíjes Kelemön felesége mondja, - Fogd bé a lovakat, fogd bé a hintóba, Fogd bé a lovakat, állj is gyorsan elé, Hadd mönnyünk, hadd mönnyünk Déva vára felé Itt már várt parádés kocsisom /drága mamus/, s irány Tállya, a tokaji pince. Itt a szokásos borkóstolás után kancsóinkat megtöltöttük, s haladtunk tova Tokaj városába. Megtekintettük a bormúzeumot, lelkiekben készülve a közeledő szüretre, majd egy kellemes Tisza-parti séta után miskolci szállásunkra hajtattunk

81. Kedvem kerekedett kedden kocsikázni, kocsikázás közben kocsisom karja kitörött, kérlek kedves kálmán, küldjél két kiló kámfort kocsisom kezelésére. 82. Amerika nem a jamaikaiaké, de Jamaika a jamaikaiaké. 83. Fekete bika pata kopog a patika pepita kövein! 84 Kedden kedvem kerekedett ki kocsikázni Kassára, kocsikázás közben kitört Károly kocsisom két karja. Kedves Kálmán, küldj két kiló kámfort Károly kocsisom karjának kigyógyítására. 36. Stresszes, strasszos strucc-sztreccscucc. 37. Lenin mauzóleumának millenniumi lelinóleumozása. 38. Ede, de bedezodoroztad magad! 39 Akkor éjjel látta Kelemenné álmát hogy vérkút íákádá az ő udvarába, kocsisom, kocsisom, kedvesebb kocsisom, húzd elő hintóm, fogd bä á lovákot. Amikór meglátá Kelemen kőmíves, imádkozni kezdett: Istenem, Istenem, hulljon záporeső, hintód törjön össze, az utat veszícse, hogy ne érjen ide

— Kocsisom, kocsisom, nagyobbik kocsisom, Én uramhoz mönni lönne akaratom ! — Kőmíjes Kelemön felesége mondja, — Fogd bé a lovakat, fogd bé a hintóba, Fogd bé a lovakat, állj is gyorsan elé, Hadd mönnyünk, hadd mönnyünk Déva vára felé, Mikor fele útját elutazták vóna, Erős üdő vala, záporeső hulla. Kocsisom kocsisom nagyobbik kocsisom En uramhoz mönni lönne akaratom - Kömives Kelemèn felesége mongya - Fogd bé a lovakot fogd bé a hintóba Fogd bé a lovakot áj is gyorsan elé Hadd mönnyünk hadd mönnyünk Déva vára felé Mikò fele uttyát elutazták vóna Eröss üdő vala záporesső hull Kocsisom kocsisom nagyobbik kocsisom En uramhoz mönni lönne akaratom - Kömives Kelemen felesége mongya - Fogd bé a lovakot fogd bé a hintóba Fogd bé a lovakot áj is gyorsan elé Hadd mönnyünk hadd mönnyünk Déva vára felé Miko fele uttyát elutazták vóna Eröss üdõ vala záporessõ hulla Asszonyom csillagom forduljunk mü vissz -- Kocsisom, kocsisom, nagyobbik kocsisom, Én uramhoz mönni lönne akaratom! -- Kőmíjes Kelemön felesége mondja, -- Fogd bé a lovakat, fogd bé a hintóba, Fogd bé a lovakat, állj is gyorsan elé, Hadd mönnyünk, hadd mönnyünk Déva vára felé. Mikor fele útját elutazták vóna, Erős üdő vala, záporeső hulla Kocsisom, kocsisom, nagyobbik kocsisom, Én uramhoz menni lenne akaratom! - Kőmíves Kelemen felesége mondja - Fogd bé a lovakot, fogd bé a hintóba, Fogd bé a lovakot, állj is gyorsan elé, Hadd menjünk, hadd menjünk Déva vára felé. Mikor fele útját elutazták volna, Erős idő vala, záporesső hulla

The web page magyarvadasz.hu presently has an average traffic ranking of zero (the lower the higher page views). We have downloaded four pages inside the web page magyarvadasz.hu and found one hundred and twenty-four websites associating themselves with magyarvadasz.hu Kocsisom kocsisom nem fordulok vissza Ameddig az uram arcom nem láthatja A lovak se tiéd a hintó se tiéd Hajtsad a lovakot hadd haladjunk felé. Kőműves Kelemen hogy őket meglátta Nagy keserves szóval e szavakat mondta Csapjon le az útra tüzes istennyila Horkolva térjenek a lovaim vissz

Vőfély leszek egy barátom esküvőjén

Kocsisom, kocsisom...drága kocsisom... Játék. Vedi altri contenuti di MagyarVagyok.com su Faceboo Salgóvidék (Nógrád) Pap Gyula: Palóc népköltemények. Sárospatak, 1865. I. sz. 1-3 És szépen megcsinálták az ajtókeretet, amit kivágtunk. A lejött vakolatot is szuperül megcsináltá

bódi magdi Hívasd a kocsist, a mi hűséges kocmotivációs levél forma sisunkat!rózsa levéltetű ellen házilag hódmezővásárhelyi kórház A kocsis megjelent a király előtt éedvard benes s a kibarbie magyarul rály így szólt hozzá: Kocsisom, drága kocsisom, egyetlen kocsisom, hűséges kocsisom, szeretett kocsisom, jean todt. Kocsisom, kocsisom...drága kocsisom... Játék. 在 Facebook 上查看 MagyarVagyok.com 的更多内 160 éve várja az újjáépítését Déva vára. A történelmi feljegyzések szerint kereken 160 esztendővel ezelőtt, 1849. augusztus 14-én robbant fel magas Déva vára. A királyi és fejedelmi birtokot képező erődítmény ma is romokban hever. Napjainkban folyó restaurálásának üteme pedig Kőműves Kelemen legendáját idézi Kocsisom, kocsisom...drága kocsisom... Játék. Facebook에서 MagyarVagyok.com 페이지의 콘텐츠 더 보 Az én kocsisom nem szólt. Megbökte a rudas farát a bolyhos ostornyéllel, a két ló pedig merész ívben kanyarodott ki a szegedi állomás előtti térről, egyenesen dél felé. hogy a drága jó édesapa, nagyapa és dédapa GULYÁS LAJOS 86 éves korában elhunyt. Temetése 2021. augusztus 3-án 14.30 órakor lesz a dunaújvárosi.

Hol találom meg meg a lagzikon játszott hintó mese

valóságos drága kincs. Ha gyermekek énekelnek, a szívemhez szól a dal, s úgy érzem, hogy nem vagyok vén, hanem újra fiatal. Tip-top, tip-top! Körbejárok az üveghegy tetején, Kitőrt kedves kocsisom két keze. Kedves kollegám, kérek két kiló kámfor {H-494.} Mesei jellegű balladák. A magyar népballadáknak van egy nagy régiségre utaló csoportjuk. amelynek szerkesztése és befejezése egyaránt mesei jellegű Academia.edu is a platform for academics to share research papers A stilisztikai lexikon felöleli a fontos stilisztikai fogalmakat, de nemcsak ún. irodalmi, hanem széles értelemben vett nyelvi stilisztikát ad. Ennek megfelelően a régi stilisztikában szereplő fogalmakon kívül tárgyalja - a funkcionális stilisztikai felfogás értelmében - valamennyi nyelvi-nyelvtani jelenség stiláris vonatkozásait és általában a nyelvhasználat. Kocsisom kocsisom nagyobbik kocsisom En uramhoz mönni lönne akaratom - Kömives Kelemen felesége mongya - Fogd bé a lovakot fogd bé a hintóba Fogd bé a lovakot áj is gyorsan elé Hadd mönnyünk hadd mönnyünk Déva vára felé Miko fele uttyát elutazták vóna Eröss üdő vala záporesső hulla Asszonyom csillagom forduljunk mü vissz

Hogy hangzik pontosan az az ivós játék, amit a lagzikon

Kocsikázás közben Károly kocsisom karja kettétört. Kellemes Karácsonyt kívánok Kázmér komám, kölcsön kérnék két kiló kámfort Károly kocsisom kettétört karjának kötözésére. csekket csinálnak csillagvirágból csípéseket csalán csalánból csiga csöndben csúszik csicsóka csúcsára csipkés cserlevélen. - No, fiam, kitelt a három esztendő, mit kívánsz, mert még ilyen kocsisom se volt, ki úgy tudjon vigyázni erre a csikóra. A legény azt mondta, hogy neki pénz nem kell, megelégszik azzal a kehes gebével is, amelyik a ganédomb körül szedeget. Az a csikó pedig táltos volt, s előre megmondta

lozva lőni. Az ólom drága. Tizenketten voltunk. A lovas csapat látszott egy svadronynak3. Körülfogtuk a vezért: őt utolsó csepp vérünkig megvédeni. Néhány perc múlva aztán kibontakozott a porfellegből a kö-zeledő lovas csapat: nem ellenség volt az, hanem előre küldöt kocsisom, térj meg palotámba tüstént! A kéjkertekben mi öröm vidítna, ha vénség kínja a szivembe fészkelt? 38. Ura fiának a parancsát véve, megfordította a kocsit a hajtó. Ott a királyfi gondokba merülten, mint üres házba lépett a kapun be. 39. És otthonában se talált nyugalmat. Vénség, vénség! - ez forgott a. 131. Kedvem kerekedett kedden kocsikázni, kocsikázás közben kocsisom karja kitörött, kérlek kedves kálmán, küldjél két kiló kámfort kocsisom kezelésére (Laca) 132. Amerika nem a jamaikaiaké, de Jamaika a jamaikaiaké. 133. Fetekte bika pata kopog a patika pepita kövein! 134 A munka rendesen délután kiderül hogy a tanácselnök! Elvtársat sem ejtették volt hogy jobban, még jobban lesz máris, egy életvidámabb deron szuki car installment szigeteken lévõ adójának vétele is a cume állomásról 4

Tizenkét kőműves (folytatás) Dalszövegtá

Kocsisom, kocsisomdrága kocsisom - MagyarVagyok

Jő a kocsisom a hírrel, hogy Dienes Nyíri János béresre hetven egyet, Zsófi gazdasszonyra ötven egyet vágatott ( 1804-1806 Kazinczy Ferenc ) Egy köbhüvelyk ezen iszapból Ehrenberg szerint 4 1 billió ázalagot (ázalagférget) foglal magába - Ép jókor jöttél; mert ép most vettem el a kocsisom fejét, itt szárad a napon a karóban. Ha kedved van, megfogadlak. Három napból áll egy esztendő, enni-inni lesz annyi, a mennyi a bőrödbe fér s egyéb dolgod nem lesz, mint az ólban van három rosz ló, csak azokat őrzöd ASSZONYÉLET — ASSZONYTUDÁS Albert Ernő ADATOK A FALBA ÉPÍTETT FELESÉG TÍPUSÚ NÉPBALLADA TOVÁBBI KUTATÁSÁHOZ. Amikor Kriza János nyomtatásra előkészítette a Vadrózsák kötetét, akkor küldte valamely munkatársa a Kőmíves Kelemenné balladáját a Fejér-Nyikó mellől.Ekkor már utalt arra, hogy készít egy következő kötetet is, ezzel azonban, művészi. Debrecen, 1850. 26* Szerda, septemb. 25. SZÉPIRODALOM ÉS TÁRSASÉLET KÖZLÖNYE. TULAJDONOS SZERKESZTŐ ORBÁN PETŐ. Klöflzetési clij : Debrecenben félévre július 3-ától december végéig 5 frt; három hónapra július 3-álól septeniber végéig 2 frt 30 kr; egy hónapra, septeniber végéig 1 ft ezüstben

- Drága Szüleim! Álmomban vándor voltam, vígan fütyültem mindenre, és találtam egy patakot. Az folyton folyt, már unta is. Jött egy királyleány, meglátott, megkért: fogjak neki egy nagy rákot, mert szeretné tudni: a rák mindig előre megy, vagy inkább hátrafelé, mint a világról állítják a jól értesült rossz nyelvek - Hát az én kedves kocsisom Miklós hol van? - Ott ül az ajtószögben, szólt egy a többi közül. Odamegyen a király, hát látja, hogy Miklós ott szomorkodik egyesegyedül mint valami árva. - Hát Miklós, kérdé a király, mi dolog az, hogy te se nem eszel, se nem iszol és se nem tánczolsz, mikor szól a muzsika Reggel igencsak nagy volt a sürgés-forgás a herceg szobájában, már akkor, mikor mások még javában aludtak. Escalus levelet írt, míg Fabian pakolt

2. Nem engedem, édes fiam, Édes fiam, Gyulai Márton. Elég vagyon nagy uraknak, Végy el abból tésis egyet. 3. Nem kell nekem édös anyám, Nagy uraknak szép leánya. Csak kell nekem Kádár Kata, Kádárnénak szép leánya. 4. Hol vagy, hol vagy jó kocsisom: Nyergeld meg a hátas lovam! Felfordul a szürke lóra, Ugy indul a hosszu. OpenSubtitles2018.v3. You can always tell where my coachman is... by the smell of horse dung. Mindig meg lehet mondani, hol a kocsisom, a lószarszagból. opensubtitles2. I get down, put my ear to the ground, smell the horse dung, sniff the wind. A földre nyomom a fülem, megszagolom a lótrágyát, beleszagolok a szélbe. OpenSubtitles2018.v3 Check Pages 101 - 150 of pick_literatura_hu_6_debretseni in the flip PDF version. Pick_literatura_hu_6_debretseni was published by freepidruchnik on 2016-02-15. Find more similar flip PDFs like pick_literatura_hu_6_debretseni. Download pick_literatura_hu_6_debretseni PDF for free Lily leírta a lovasok siralmas állapotát, és hogy a kocsisom hogyan takarítgatta le a lovakról a sarat. Tudtam, hogy megint a kereskedők akarják keresztülhúzni a számításaimat, és a régi tisztviselőket felhasználva céljaik számára, ők ijesztgették végül is a gazdámat roppant ráfizetéssel A Kárpát-medencei cigány népesség korai történetét kutatva a szerzők legtöbbjének figyelmét hagyományosan elkerülni látszik a különböző egykori cigány csoportok, kisközösségek és a térség történelmi egyházai közötti érintkezések problémaköre. A témá

Fogtam a kézi táskámat, s magam mentem az Orient-hez. A kocsisok rögtön a bakra szöktek. Egyikbe beleültem, de mikor kikiáltottam, hogy a déli vasútra hajtson, kocsisom leugrott a bakról. - Tekintetes úr, én sohase jártam azon a vidéken. Innen még sohase indult senki a déli vasútra. Pedig én tíz év óta állok itt A tóba megszólalt Kádár Kata neki. Hézzája beugrék hamar Gyula Márton. Édes annya vizi búvárokat kűdött. Megkapták meghalva összeölelkezve. Egyiköt temették ótár eleibe. Másikat temették ótár háta mögé. A kettőből kinött két kápona-virág. Az ótar tetejin összekapcsolóttak. Az annyok odamönt le is szakasztotta - A kocsisom se dugott volna ilyet a szájába! Apa elmosolyodott. - Hát volt kocsisa? - Hogyne, kérem - mondta a sovány, kesehajú trafikos. - Gazdag ember volt az öreg, földbirtokos. - Úgy beszélt, mint aki valami ritkaságot mutat. Az öreg még mindig a két szivart nézegette. - Háromezer disznóm volt, háromeze - Végre cabrioletbe ültem, kocsisom, kinek Juliám lakásának utcáját és számát pirulva mondám, mintha tudnia kellene, miért megyek, sebesen hajtott a Faubourg felé s én szabadon merülheték bájló álmaimba Hungarian A környéken tehetős fiatalok laktak, minden udvarban drága kerékpárok álltak. more_vert. open_in_new Link to source Hungarian Talán van itt a környéken egy hely, ahova elmehetnénk... amíg a kocsisom figyel. more_vert. open_in_new Link to sourc

Szuhanics Albert Faiskola Megnyílott a faiskola, facsemetéket nevel, fából van az iskolapad mily otthonos e hely. Faszállítók hoztak ide néhány öreg fatanárt, faragatlan nebulóknak az oktatás sosem árt. Faprofesszor megtanítja, faprocesszor nincsen ami mese, nem valóság, nem hihető.. Kocsisom és a' bakon-űlő cseléd pénzt is vetettek nekik, bíztatták is * is<,> hogy még többet kapnak, 's minthogy nem tudtak oláhúl, kezeikkel integettek, hogy forogjanak tovább. Mint a' Spartai atya vitte gyermekét a' megrészegedett Helóta' szemlélésére, én úgy engedtem, hogy ezeknek teljen kedvek, mert így. De boldog vagyok! De boldog vagyok, hogy eljött, drága barátom. (Kifelé.) Lizocska! Lizocska, szívecském, gyere, gyere, megérkezett Pavel Ivanovics! (A vendégnek.) Lizocska a feleségem, drága, aranyos asszony, majd mindjárt meglátja. (Átöleli Csicsikovot.) Hadd öleljem még egyszer a keblemre

Magyar népballadá

de ne-hétköznap, hanem egy vasárnap délután, mert akik dtftgSüliik, a hétköznap drága. Már pedig a szövetség hazafias derék tervén nem cifra szervezet, budapesti központ, egv eoreg szétszórtán levő tisztviselő, hanem néhány Irlkts, önzetlen ember do gos keze, gondolkodó agya és a közölt edért rajongó veleszületett. Nyilvános ; Letöltések száma: 580: Megtekintések száma: 5879: Leírás: Rövid leírás | Teljes leírás (1.03 MB) Zala 1907. 099-120. szám május Zala.